Sezon ogórkowy w MTS

Zima przełomu 2018 i 2019 roku była dla MTSu bardzo zróżnicowana. Ilościowo nie rozegraliśmy jakoś wielkiej liczby turniejów ale były one bardzo zróżnicowane pod względem lokalizacji, liczby drużyn jak i naszego składu.

Zimowe granie rozpoczęliśmy od Turnieju Mikołajkowego, dn. 9 grudnia w halach sportowych w Sabniach i Repkach do rywalizacji w 4 grupach przystąpiło 20 drużyn. MTS zajął IV miejsce w grupie za ekipami DARGAZ Sokołów, Dzierzby i Skrzeszew, wyprzedzając jedynie Czekanów.

Następna sportowa rywalizacja miała miejsce 30 grudnia w Warszawie, w ramach Warsaw CUP 2019, 42 ekipy podzielone na osiem grup. Gra pod na orliku pod balonem, w „szóstkach”, w stolicy to aż za dużo nowości jak dla nas, zmagania kończymy na ostatnim miejscu w grupie z dorobkiem 1 punktu. Przeżycia jednak nie zapomniane!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w kręgach PLPS ma swój wydźwięk przez Halowy Turniej Piłkarski w ramach WOŚP, zorganizowany w halach sportowych w Bielanach i Sterdyni. Sportowo dla MTSu turniej bez historii, dwa mecze w grupie i powrót do domu – bywa.

Następnie 3 lutego już w 2019 roku zagraliśmy w Turnieju Gminy Repki w Halowej Piłce Nożnej. Do zmagań zgłosiło się (tylko) 9 drużyn, podzielono je na 3 grupy, z każdej grupy wychodzili tylko zwycięzcy, którzy grali każdy z każdym w grupie mistrzowskiej. Pojechaliśmy na ten turniej „na wariata”, bez nominalnego bramkarza i napastnika, bez rezerwowych.... Przez lepszy bilans bramek strzelonych wyprzedziła nas tylko drużyna Czekanowa – zajęliśmy II miejsce w turnieju! Tracąc przy tym tylko 1 (słowni: jedną) bramkę w całym turnieju!

Ostatnim naszym epizodem turniejowym tej zimy był Charytatywny Turniej Futsalu „Gramy dla Eli i Dawida” w Łochowie, dn. 10 lutego. Do zmagań w dwóch halach sportowych w Łochowie przystąpiło 48 ekip podzielonych na 12 grup. Z każdej grupy do dalszej rywalizacji awansował zwycięzca grupy oraz cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc. Grupę wygraliśmy w cuglach, bez straty bramki pozostawiając za plecami Jadów Team, Euromet oraz Zarząd ŁKS Łochów. Niestety w ćwierćfinale po głupio straconych dwóch bramkach odpadamy z Rywalem Ruchna. Mimo wszystko turniej należy ocenić pozytywnie. A już jego idee głośno promować.

Na tym zmagania w „sezonie ogórkowym” zakończyliśmy. Kolejne mecze to już przygotowania do startującej rundy wiosennej w PLPS.

Powiązana galeria: