PUCHAR LIGI 2019 jest nasz!!!

Dnia 25 sierpnia 2019 na boisku w Niecieczy rozegrano Puchar Ligi, połączony z Turniejem Charytatywnym - zbieraliśmy pieniążki na leczenie Uli Tokarskiej. Zawodnicy i kibice stanęli na wysokości zadania, zebraliśmy 570zł.

Do sportowych zmagań przystąpiły ostatecznie tylko cztery drużyny, emocji mimo to nie brakowało.

My przyjechaliśmy w składzie: Robert Księżak (capt.), Marek Leśko, Mariusz Murasicki, Łukasz Oleszczuk, Mariusz Parzonka, Kamil Rzemek, Paweł Skibniewski, Mariusz Supeł, Kamil Wierzbicki.

Pierwszym meczem tego dnia był pojedynek

MTS Sokołów - Czekanów 0:0

pierwszą połowę mieliśmy słabiutką, ekipa z Czekanowa raz za razem sprawdzała umiejętności Skibka, jednak im dłużej mecz się toczył to graliśmy lepiej. Bramce Czekanowa zagroziliśmy bodajże tylko dwa razy. Można by powiedzieć szczęśliwy remis. W drugim meczu Nieciecz pokonała 1:0 ekipę Skrzeszewa. Nasz drugi mecz wypadał właśnie ze Skrzeszewem.

MTS Sokołów - Skrzeszew (0:0) 2:0 #Wierzbicki, Leśko

Pierwsza połowa podobna była trochę do meczu z Czekanowem, to rywale byli więcej przy piłce, jednak z ich ataków nic nie wynikało. Pewnie w obronie grali Szkielu, Poniu, Zioma, Rzemek i Rooney. O wiele lepiej zagraliśmy w drugiej połowie, atakując bramkę Skrzeszewa raz po raz. Po rozegraniu krótko rzutu wolnego przez Księżka i Murasickiego i strzale tego drugiego piłkę zmierzającą do bramki ręką zatrzymał jeden z obrońców Skrzeszewa. Do rzutu karnego podszedł Wierzbicki i pewnie go wykorzystał. Prowadziliśmy 1:0 i prowadziliśmy grę. Po jednej z takich akcji do piłki odbitej przez bramkarza - po strzale Wierzbickiego - dopadł Leśko i ustalił wynik meczu na 2:0. W kolejnym spotkaniu Nieciecz wygrała 2:1 z Czekanowem, a po meczu Czekanowa ze Skrzeszewem (3:1) wiedzieliśmy, że możemy zająć równie dobrze pierwsze co trzecie miejsce.

MTS Sokołów - Nieciecz (0:1) 2:1 #Leśko x2

W pierwszej połowie nie graliśmy źle, jednak to ekipa z Niecieczy mogła być bardziej zadowolona ze swojej gry i prowadzenia niż my, tej niedzieli już chyba tak musiało być, że dobrą piłkę pokazujemy dopiero po przerwach. Tak też było i w tym przypadu, w drugiej połowie zagraliśmy o wiele lepiej niż w pierwszej. Raz, że rywale nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Skibniewskiego, który niesamowicie czyścił na przedpolu, jeśli już ktoś się przedarł przez linię pomocy, dwa my stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji: poprzeczka Oleszczuka, niecelny strzał Leśko z linii pola karnego do pustej już bramki, czy strzały Księżka i Wierzbickiego. Właśnie Wierzbicki asystował przy obu bramkach, obie podobne, dośrodkowania z lewego skrzydła i główki Łysego.

Wygrywając spotkanie tym samym wygraliśmy Puchar Ligi 2019, a Leśko z 3 strzelonymi bramkami został królem strzelców!

BRAWO MTS!

klasyfikacja końcowa Pucharu Ligi 2019