Grand Prix Sokołowa Podlaskiego

W dniu 4 sierpnia 2019 braliśmy udział w Grand Prix Sokołowa Podlaskiego, był to trzeci letni turniej piłkarski rozgrywany w naszym powiecie, ale dopiero pierwszy, w którym wzięliśmy udział (termin obozu przedsezonowego ;) o którym pisałem już wcześniej).

Do rozgrywek przystąpiliśmy bez nominalnego bramkarza (trzeba jednak przyznać, że Murasicki rozegrał znakomite zawody) oraz napastnika (bramki zdobyła więcej niż połowa zespołu).

Zagraliśmy w składzie: Kamil Adamczyk, Marcin Brzezik, Robert Księżak, Marek Leśko, Bartosz Mróz, Mariusz Murasicki, Mariusz Parzonka, Kamil Rzemek, Kamil Wierzbicki.

Rywalizowaliśmy w grupie B

Naszymi przeciwnikami byli: Czekanów, Dzierzby, Sabnie.

MTS Sokołów - Czekanów 0:1

Mieliśmy optyczną przewagę w środku pola, jednak to zawodnicy z Czekanowa strzelili bramkę, wykorzystując jedną z nielicznych sytuacji.

MTS Sokołów - Dzierzby 2:0

Księżak, Mróz.

W miarę wyrównane spotkanie... do pierwszej bramki. Nieliczne sytuacje bramkowe przeciwników bardzo pewnie bronił Murasicki. W pełni zasłużone zwycięstwo.

MTS Sokołów - Sabnie 4:0

Adamczyk, Księżak, Leśko, Wierzbicki.

Bardzo dobre spotkanie i pewna wygrana, Sabnie stawiały nam opór do pierwszej straconej bramki(końcówka pierwszej połowy), w drugiej połowie graliśmy tylko my.

Dzięki powyższym wynikom zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. Z drugiego miejsca awans wywalczyła drużyna z Dzierzb, która o jedną bramkę (decydowała mała tabela) wyprzedziła Czekanów.

1. MTS Sokołów 6 6-1 mt 3 2-1

2. Dziebrzy 6 5-3 mt 3 2-2

3. Czekanów 6 4-3 mt 1-2

4. Sabnie 0 2-10

W 1/2 finału zagraliśmy z drugą ekipą gr A

MTS Sokołów - Skrzeszew Kol. E 0:4

Niestety wynik odzwierciedla przebieg meczu.

Pozostał nam konkurs rzutów karnych o III miejsce, w którym naszym przeciwnikiem ponownie była drużyna Dzierzb (w drugim półfinale ulegli Niecieczy 1:2)

MTS Sokołów - Dzierzby karne 3:1

Nasi zawodnicy pewnie wykonywali jedenastki, nie pozostawiając szans na skuteczną interwencję bramkarzowi przeciwników.

A w finale:

Nieciecz - Skrzeszew Kol. E 2:2 karne 0:2

W miarę udane zawody, zwycięzcy turnieju w tymże dniu poza naszym zasięgiem. Efekty obozu na mazurach było już widać, pozostaje nam szlifować formę na pozostałe turnieje i start sezonu ligowego.